zo feb 20, 2011 21:50
FIA 1999 keur stoelen hebben een toegestane gebruiksduur van 5 jaar geldig vanaf de aangegeven productiedatum.
Op zijkant waar het FIA logo staat, staat het productie jaar en maand gemerkt.
Oudere stoelen hebben FIA 1992 keur, geen idee hoe lang dit FIA keur meegaat, maar aangenomen dat ze sinds 2000 niet meer gemaakt worden, zal je er geen meer vinden met geldige keur. De FIA 1999 keur wordt nu op de meeste stoelen toegepast. In het ASJ staat dat je stoelen kan laten herkeuren voor 2 jaar, maar dit zal alleen lonen met hele dure stoelen.
Voor de DNRT mag je met een verlopen stoel rijden, ook FIA 1992 keur is toegestaan, maar je moet wel een 5e gat in je stoel hebben voor de verplichte 5/6 punts gordel. Veel FIA 1992 stoelen hebben dit dat niet.
Er is ook FIA 2009 keur op stoelen, maar ik heb er nog geen gezien voor minder dan €5000. De FIA keur is wel 10 jaar geldig.
Groet, Pieter
SCARB # 4710