Nou van mijn kant dan ook even een klein verslagje van mijn debuutrace.
Het begon s'ochtends al direct goed met een flinke regenbui circa 30 minuten voor aanvang van onze kwalificatie.
Sieger, mijn pitboxgenoot zei; 'ach dat buitje is zo voorbij, dat komt wel goed..' Om vervolgens enkele minuten later druk te gaan wisselen van slicks naar semi's. (Maar hij had dan ook nieuwe slicks, dus er viel wat voor te zeggen).
Ik heb toch besloten op de slicks te starten. De regenbui ging al snel over en Zandvoort droogt altijd wel redelijk snel.
Dat pakte ook wel goed uit, na even mijn ritme en een plekje op de baan te hebben gevonden met wat ruimte voor een paar snelle rondetijden bleek ik mij gekwalificeerd te hebben als 5e. Boven verwachting!
Met gezonde spanning op naar de startgrid voor mijn allereerste officiële race / start.
Het starten gaat mij op zich goed af. De GT van Martin komt slecht weg en ik ga als 4e de Tarzan in.
Wat volgt is een gevecht met diegene achter mij, in het bijzonder Harold, welke mij op 3/4e van de race binnendoor voorbij komt in de Tarzanbocht. Door mij echter goed te positioneren, de bocht wat ruimer aan te snijden en scherp naar binnen te sturen kom ik bij het uitkomen van Tarzan weer naast hem en zit ik aan de goede kant voor de Gerlach waardoor ik mijn positie weer terug heb. Vervolgens gaat de strijd de rest van de race onverminderd door.
Tussendoor komt Martin met de GT nog voorbij, dat acht ik niet te verdedigen en houd mij daar dan ook niet te lang mee bezig. Ik ben druk genoeg met de 75's in mijn binnenspiegel. Door het uitvallen van Luuk (of vader?) finish ik als P4.
Race 2 mag ik dan ook starten als 4e. Ik kom wederom goed weg en de spanning is iets minder. Het is immers niet meer mijn 1e race
De GT van Martin komt wederom slecht van zijn plek waardoor ik als 3e Tarzan in duik.
Gedurende de race komen Martin en de heren Wuytens mij nog voorbij, maar ik ben de hele race vol in gevecht met de 75 van Djan/Elmer en Harrold. Op een aantal momenten rijd ik samen met de 75 van Djan/Elmer (weet nog steeds niet wie er toen eigenlijk reed..

) hele secties van het circuit deur aan deur. Een heerlijk gevecht waarmee Harrold zich ook continu bemoeit. De race finish ik op P5.
Ook race 3 kom ik weer goed weg bij de start. De GT van Martin heeft weer moeite om weg te komen. Ik zie de 75's de gehele race in de spiegel waarbij nu ook Pieter zich heeft geschaard om mijn positie af te pakken. Martin komt mij weer voorbij, maar blijkt vervolgens helemaal niet zo hard weg te lopen.. Ik blijf hem aardig kunnen volgen. Zijn rondetijden blijken deze race ook niet zo strak als voorheen. Ik begin direct te denken dat ik de volgende keer toch wat harder moet verdedigen voor mijn positie tegen de 'snelle' jongens. In de tussentijd is de 75 van de heren Wuytens uitgevallen en halen we Emile in die buiten de baan terecht is gekomen. Hé wacht eens, volgens mij rijd ik nu op P3! Zou ik dan voor het dagklassement ook voor P3 kunnen gaan..?
Mijn eerste code 60 volgt en ik blijf goed naar de baanposten kijken. Het gat tussen mij en de 75's achter mij blijft redelijk gelijk en ik heb het idee dat ik wel de juiste snelheid onder code 60 te pakken heb. De GT van Martin loopt echter met enorm rasse schreden bij mij weg. Omdat ik niet weet waar Emile zich bevindt en ik niet het risico op een tijdstraf wil lopen blijf ik mijn eigen plan en snelheid volgen met die P3 overall in het achterhoofd. De 'herstart' volgt echter al snel en ik zit er redelijk goed bij. De GT is nergens meer terug te vinden en de 75's zitten nog steeds vlak achter mij.
Ik finish de race als 3e en Emile blijkt zich herpakt te hebben. Ik zie hem uiteindelijk achter de 75's finishen waardoor hij 1 puntje meer heeft en ik overall als 4e mijn 1e racedag mag afsluiten.
Ik vind het allemaal prachtig, want vooraf had ik hier voor getekend! Een heerlijk debuut dat naar meer smaakt. Er valt nog veel te leren maar ben erg tevreden over het verloop van de dag. Vervolgens blijkt dat je op P4 ook nog een beker krijgt en je je ook nog eens mag melden op het podium.
Al met al enorm genoten! Veel nieuwe mensen en gezichten. Sommigen van jullie heb ik even gesproken, anderen helemaal niet. Dat halen we t.z.t. dan nog wel in. Zo'n eerste racedag ben je al druk genoeg met jezelf he

Bovendien viel er wel een beetje te sleutelen. De sporing liep steeds scheef weg i.v.m. een niet-meewerkende spoorstang en zo waren er nog een paar kleine, niet onoverkomelijke zaken.
Gelukkig had ik goede hulp aan 2 vrienden die mee waren als sleutelcrew en mijn pitboxgenoot Sieger (gefeliciteerd met de overwinning!), waarvoor dank! En daarnaast mijn supporters
Ik ben druk bezig met de filmpjes. Race 1 en 2 heb ik al voor elkaar. Race 3 zal waarschijnlijk richting het weekend komen.
In de beschrijving van de video's heb ik wat 'highlights' benoemd. Makkelijker zoeken voor de mensen die even snel een kijkje willen nemen.
Race 1;
https://www.youtube.com/watch?v=a90NcXqOVCE
Race 2;
https://www.youtube.com/watch?v=OEsVE7Y-FL4
Emile nogmaals dank voor de ruildeal en alle andere coureurs bedankt voor de leuke kennismaking met de Squadra Italia en de sportieve gevechten!
Ohja de specs van de 155; het blokje is vrij standaard. 2.0 16v Twinspark met chipje, BMC inlaat en een RVS uitlaat. Onderstel van AST en de remmerij zijn de wat grotere brembo's van de 166. Ik rijd op oude gebruikte slicks of indien de weersomstandigheden er om vragen op Toyo R888. De bak is een wat kortere variant (1.4 TS) en bezit sinds kort een Quaiffe diff.
Groeten Wesley