Pagina 1 van 2

Nurburgring

Geplaatst: di apr 28, 2009 20:24
door AlfaGTV
We willen een weekend gaan rijden op de nurburgring. We hebben hiervoor een Alfa 75 TS die al redelijk ver is omgebouwd tot semi-raceauto. Dit betekent dat hij geschorst is en dus niet verzekerd. Misschien is de vraag al eerder gesteld, maar mogen wij met deze Alfa 75 TS de Nurburgring op? Naar de Nurburgring staat de auto op de aanhanger.

RE: Nurburgring

Geplaatst: di apr 28, 2009 20:31
door DENNIS
Volgens mij moet de auto een kenteken hebben! Dus verzekerd zijn en voorzien zijn van een geldige APK :roll:

RE: Nurburgring

Geplaatst: di apr 28, 2009 20:32
door Michel vd Grinten
Zoals Dennis zegt. Echter zijn er speciale dagen waar "racewagens" wel zijn toegelaten, dus zonder kenteken en zonder verzekeringsplicht.

RE: Nurburgring

Geplaatst: di apr 28, 2009 20:42
door AlfaGTV
Jammer, het had zo mooi kunnen zijn.

Dan maar de Alfa verzekeren en een APKtje erop.

Bedankt

RE: Nurburgring

Geplaatst: di mei 05, 2009 16:18
door tommaso
Ik was afgelopen weekend nog op de Ring.
Je moet inderdaad een kenteken op je auto hebben om de Ring op de mogen tijdens de zogenaamde touristenfahrten.

Er stond zaterdagavond een Fransman met een Mitsubishi 3000 ding bij het poortje.
Man helemaal gekleed in race overall en helm met hans systeem. Auto had echter alleen een "kenteken" op een papiertje dat met plakbank was vastgeplakt op zijn bumper.
Heb die man 1 rondje zien rijden met snelheid nulkommanul en toen werd zijn auto van de baan geplukt door de streckensicherung.
Die man had dus geen straatkenteken en was met een aanhanger naar de Ring gekomen.

Stond zondag een Mitsubishi Evo van een paar Britten die kennelijk schade hadden gereden.
Die stonden de onderdelen uit de motorkap te plukken toen de polizei arriveerde.
Toen ik een uur later weer langskwam stond de polizei nog steeds te bakkeleien met die Britten. Kennelijk mochten ze niet meer de weg op of zo.

Hoorde ook verhaal dat de Ring de huisregels wil gaan aanscherpen mbt de zogenaamde Ring specials.
Vanaf de zomer zou je allemaal TUV spullen op de auto moeten hebben of gewoon een standaard straat auto moeten hebben om de Ring op te mogen.
Dit verhaal speelt al een paar jaar. Kennelijk vinden de heren met de Porsches , Ferraris en ander spul het niet fijn om door semi racers te worden ingehaald.

Dus inderdaad zo lang het kan in ieder geval met kenteken en verzekering de baan op. Er geldt daar gewoon de wegenverkeerswet van Duitsland.

Re: RE: Nurburgring

Geplaatst: di mei 05, 2009 17:23
door ErwinV6
Hoorde ook verhaal dat de Ring de huisregels wil gaan aanscherpen mbt de zogenaamde Ring specials.
Vanaf de zomer zou je allemaal TUV spullen op de auto moeten hebben of gewoon een standaard straat auto moeten hebben om de Ring op te mogen.
Dit verhaal speelt al een paar jaar. Kennelijk vinden de heren met de Porsches , Ferraris en ander spul het niet fijn om door semi racers te worden ingehaald.

Dus inderdaad zo lang het kan in ieder geval met kenteken en verzekering de baan op. Er geldt daar gewoon de wegenverkeerswet van Duitsland.
Het is idd. veel veiliger om zonder als met rolkooi ervan af te klappen, ook is een standaard auto met standaard remmen en standaard suspension
veel veiliger als een auto met op de taak berekende remmen en op de taak berekende suspension...... :lol:
De meeste personen met enigszins aangepaste auto's rijden veel beter als die rijke knakkers met hun SL's, 911's etc. want daar zitten 9 vd.10 x
regelrechte kneuzen in...... :?
Wordt een beetje moe van dat streefgedrag daar in de Eiffel de laatste tijd, misschien is dat ook wel de reden dat ik er nog maar zon 2x per jaar kom :roll:

Re: RE: Nurburgring

Geplaatst: di mei 05, 2009 17:39
door frankalfa
.................. misschien is dat ook wel de reden dat ik er nog maar zon 2x per jaar kom :roll:
Nee, je bent alvast aan het afkicken voor straks want dan heb je daar allemaal geen tijd meer voor.... :wink:

Grtz,fRank

RE: Nurburgring

Geplaatst: wo mei 06, 2009 08:09
door Maurizio
Twee weken terug was een TUV mannetje auto's van de baan aan het halen.
Een fransoos met een audi ur-quatro kreeg baanverbod, daar zijn velgen en banden onder de spatbordranden uitkwam.
Enkele frequente duitse ringens (motorrijders) werden volledig binnenstebuiten gedraaid.
Resultaat voor een van de mannen baanverbod en een bon wegens illegale spullen op de motor :shock: .

Resume, zo lang het nog gaat .....met een straat legale auto gaan en ervan genieten.

RE: Nurburgring

Geplaatst: wo mei 06, 2009 08:44
door marc7eleven
@Maurizio: Een 75 met een deepdish stuur, dikke stabi en 16 inch velgen en een dikke uitlaat is niet TUV gekeurd. Maar kom je er dan wel mee op?

Re: RE: Nurburgring

Geplaatst: wo mei 06, 2009 09:28
door Maurizio
@Maurizio: Een 75 met een deepdish stuur, dikke stabi en 16 inch velgen en een dikke uitlaat is niet TUV gekeurd. Maar kom je er dan wel mee op?
Ja, tot nu toe heb ik geen problemen gehad met mijn ts.
(interieurloze ts, deepdish +70 mm naagverlenger, stoeltjes nagenoeg rechtstreeks op de bodemplaat, zichtbaar veel camber en veel niet meteen in het oog springende onderstel aanpassingen :wink: )

Het kromme is dat een auto straatlegaal moet zijn.
Mijn auto is apk gekeurd, dus legaal in NL, dus ook in de EU! En de nurburgring is openbare weg (tol weg welliswaar), dus geen vuiltje aan de lucht zou je zeggen.

Ik heb er twee jaar terug een hele mail wisseling gehad met de gmbh, daar men een strenger beleid aankondigde.
Men was erg stellig .... op alles moet tuv keuring / ABE zitten, maar kan in nl gewoon niet.
Hun antwoord dan maar laten keuring in D om op safe te gaan. (Als je een D auto invoert worden de D papieren ingenomen dus dat is zelfs niet mogelijk, ook aantekeningen op het kenteken zoals in D kan in NL niet). Nu beroept men zich op hun "hausrecht" , ring is een openbare tolweg / die in prive bezit is. Dus ze kunnen mensen weigeren.

Resume als ze me echt aan de kant halen ben ik het haasje. Dus niet opvallen en het is in orde.
Vandaar mijn credo.... zolang het nog gaat :?

Re: RE: Nurburgring

Geplaatst: wo mei 06, 2009 16:42
door Aernoudt
@Maurizio: Een 75 met een deepdish stuur, dikke stabi en 16 inch velgen en een dikke uitlaat is niet TUV gekeurd. Maar kom je er dan wel mee op?
Zodra de auto-card is ingevoerd niet meer.
Daar wordt momenteel hard aan gewerkt: een (grote) lijst met alles wat wel of niet is toegstaan. Gaat natuurlijk behoorlijk bureaucratisch worden...

Erwin heeft een punt tav de mannen met de dikke/dure auto's MAAR, die zijn het nu juist die altijd klagen dat ze worden ingehaald door oude barrels (in hun ogen) en daar kunnen ze slecht tegen :roll:
Best wel triest, maar volgens enkele ingewijden is dat wel 1 van de hoofdredenen...

Zelf afgelopen week-end heerlijk gereden :D On-board Nordschleife in 8:31: http://www.vimeo.com/4510549

RE: Nurburgring

Geplaatst: wo mei 06, 2009 16:54
door ErwinV6
Netjes Aernoudt :wink:
Zal ik je eens vertellen dat ik mezelf nog nooit geklokt heb met de 75!?
Regelmatig krijg ik die vraag en dan moet ik simpelweg antwoorden: sorry ikke niet weten :lol:

De kans bestaat dat ik er niet meer heen ga met de 75, deze zomer ga ik erheen met mijn GTtje!
Verder rijd ik tegenwoordig dagelijks achterwielaangedreven dus dat is evt. ook nog een optie 8)

RE: Nurburgring

Geplaatst: wo mei 06, 2009 17:07
door sprint88
Maar met een lege sprint met rolkooi ??

Problemen te verwachten of toch maar niet op gokken

grt rogeralfa :driving:

Re: RE: Nurburgring

Geplaatst: wo mei 06, 2009 17:15
door Aernoudt
Maar met een lege sprint met rolkooi ??

Problemen te verwachten of toch maar niet op gokken
...:
Gewoon gaan zolang het nog goed gaat, het blijft altijd afwachten wat er nu precies wel of niet gebeurd. Mijn BMW heeft ook een (gelaste) rolkooi. Als je een schroefkooi hebt met FIA mag je er (ook na de zomer) zo wie zo nog op ! Dat is 1 van de items die op die lijst staat.

@Erwin: heb ook nog een paar snelle rondjes gedaan zonder passagier: snelste lap dan was 8:24
( http://www.bottemanne.net/e34/8-24--Nor ... versie.jpg )

RE: Nurburgring

Geplaatst: wo mei 06, 2009 20:42
door Maurizio
auto-card
die is nieuw voor mij, vertel?