Pagina 1 van 1
Alfa 145 1.7 Distriebutie riem vervangen
Geplaatst: ma mar 06, 2006 21:25
door Jasonsoentpiet
Hoi,
Ik heb een alfa romeo 145 1.7 16v boxer motor. Daarvan ben ik mijn distributie riemen aan het vervangen.
Alleen als ik de riemen aan de linker of rechter kant plaats dan verschuift het net een tand en dan komt de markering van mijn vliegwiel niet overeen of van mijn nokassen.
Heeft iemand een handige tip om uren lange geklooi te voorkomen om dit snel en goed te bevestigen?
Alvast bedankt voor je reactie!

RE: Alfa 145 1.7 Distriebutie riem vervangen
Geplaatst: ma mar 06, 2006 21:28
door Maxtor
Volgens mij werkt het hetzelfde als bij een 33. De rechter nokkenas zal je vast moeten houden met een sleutel of de bout van de nokkenaspoelie. Dit omdat de kleppen op tuimelen staan, en dus naar beneden getrokken wil worden. Voor de rest zou het gewoon een kwestie van omleggen moeten zijn, boel spannen, naspannen en weer rijden. Vergeet niet ook de spanrollen te vervangen!
RE: Alfa 145 1.7 Distriebutie riem vervangen
Geplaatst: ma mar 06, 2006 21:41
door Jasonsoentpiet
Bedankt voor je reactie,
Er zitten ook nieuwe spanners ect op alleen als ik hem vast houd met een sleutel en ik leg mn riem erom heen dan verschuift mijn vliegwiel soms net een tik of dan komt hij rechts niet meer of links niet meer helemaal overheen.
Ik moet het op tijd zetten, Riem er om heen (beide kanten ) en dan spanners? of eerst linker riem dan spannen en dan rechter riem dan spannen of op tijd en riemen er op en dan spannen beide kanten?

RE: Alfa 145 1.7 Distriebutie riem vervangen
Geplaatst: ma mar 06, 2006 21:48
door Alessandro
Eerst de achterste riem erop en gelijk de spanrol ertegenaan, dan de voorste riem en spanner beide even controleren en dan de krukas twee keer ronddraaien, dan nog eens controleren en definitief spannen............

RE: Alfa 145 1.7 Distriebutie riem vervangen
Geplaatst: di mar 07, 2006 22:25
door Jasonsoentpiet
Ik heb de nokassen optijd gezet en alles komt overeen ook op mijn vliegwiel. Daarna heb ik de spanners vastgezet onder mijn bobine zit een wit dopje die heb ik weer terug geplaatst (wit dopje timming van je vlieg wiel te bekijken). Daarna bobine kabels erop geplaatst (kabel 2 -4 boven en kabel 1 -3 onder) En proberen te starten het lijkt net of de motor steeds bijna aan wilt gaan maar net niet aan gaat en als ik een beetje gas geeft dan krijg je een soort naklap geluid of iets dergelijks iemand enig idee wat het kan zijn?
Alvast bedankt!
RE: Alfa 145 1.7 Distriebutie riem vervangen
Geplaatst: wo mar 08, 2006 20:24
door Maxtor
Zitten je bougie kabels wel zeker goed aangedrukt? De merktekens komen ook nog steeds overeen? Dus het driehoekje op het vliegwiel betekent dat de kerf in het nokkenasriemwiel overeenkomt met de kerf in het nokkenashuis?
Stond tijdens monteren de 1e cilinder wel in BDP? Weet niet of je een verdeelkap nog hebt op dat ding, maar dan zou je eens kunnen kijken of de rotor naar cilinder 1 wijst en dan of de merktekens overeen komen.
De motor draait nu niet heel erg licht rond? Dus niet hetzelfde geluid dat je krijg als je startmotor niet meer aangrijpt in de starterkrans, dus een erg hoog zoemend geluid tijdens starten? Anders kan het zijn dat je distributie niet goed stond en je klepjes kapot zijn. Maar je zal met de hand de wel omgedraaid hebben neem ik aan en gevoeld hebben dat het allemaal goed liep?