In het sper-huis hebben we de frictieplaatjes ook gewisseld. Daarvan is eigenlijk weinig slijtage te zien of te meten. Stel dat je 2 plaatjes aan elke kant wil plaatsen?!? Wordt het dan van binnenaf gezien; frictieplaatje, plaat met 4 nokken, frictieplaatje, plaat met 4 nokken? Het buitenste frictieplaatje grijpt dan al met moeite nog aan op de spiebanen van het satteliettandwiel. Tweede nadeel is dat er dan een frictieplaatje rechtstreeks op de behuizing met de 4 nokken aangrijpt wat normaal niet het geval is. Wie weet meer??
En dan de laatste vraag. Als eerste en laatste in de rij met onderdelen zien we een ring. Dus nog buiten de dubbele 4-nok-platen (…..). Die ring is voorzien van een lipje waardoor deze aan de buitenkant vastgrijpt aan de behuizing. Aan de binnenkant is de ring geprofileerd waardoor deze ook een bepaalde frictie lijkt op te wekken. De sattelietwielen lopen hier tegen aan als deze naar buiten worden gedrukt. Wat is de functie van deze ringen???
En om de speling van de sattelietwielen af te halen is het voldoende om ze aan te drukken naar buiten toe. Is het dan dus een optie om een shim te plaatsen aan weerskanten onder de geprofileerde ring??? Of gebeurt er dan juist iets heel verkeerds.
We horen het graag! Alvast dank…….

Dank aan Giuliaweb voor het plaatje en de parts...