Pagina 1 van 1

TwijfelTurbo'tje ??

Geplaatst: zo mar 20, 2016 10:35
door GTA287PK
Ik heb onlangs een 156 1.9 JTD 8V gekocht uit het bijtellings-vriendelijke jaar 2000. De eerste keer dat ik met een JTD heb gereden. Meteen verkocht. Stil, nodigt niet uit tot rijbewijs-onvriendelijk gedrag, relaxed woon-werk verkeer. Nogal een verschil met de GTA, om het voorzichtig te zeggen.. Die is luidruchtig aanwezig, wil altijd méér, rukt continu aan z'n ketting en is nooit tevreden.. :mrgreen:

Motor loopt prima, (niet snel uiteraard) bak schakelt perfect, lekker kwiek en veel koppel. Maarr... niet altijd/doorlopend. Met een bepaalde regelmaat valt het vermogen, al klimmend van 2000 tot 3000-3500 toeren, voelbaar terug, alsof de turbo twijfelt van "hmm.., tja.." Ik heb al een paar turbodieseltjes gehad, daarvan hoefde het gaspedaal niet op de bodem om de turbo tot leven te wekken, moet bij de JTD wel. Met "halfgas" niemand thuis en met het pedal to the metal komen alle newtonmeterjes wél ineens aanstormen. Als ik vervolgens met volgas vanaf ca. 2000 toeren richting 3-4 duizend toeren ga klokken de newtonmetertjes dan vaak massaal uit, alsof het 17.00 is..

Nu kan ik me met torren uit het carburateurtijdperk heel aardig redden, maar van electronica en/of dieseltjes heb ik geen sjoege.. Ik weet alleen van het bestaan van turbines met variabele geometrie, roetfilters, EGR kleppen, paspedaal positie sensors (!?), that's it.. Maar het hoe/wat/waar/waarom(niet) ??? Dus andermaal: roept u maar !!

Voor zover van belang: volgende week gaat de hele voorwielophanging/subframe/motor/bak er onderuit: er moeten wat stuur- en aandrijfas hoesjes vervangen, nieuwe bovenste- en onderste draagarmen, verse koppeling, dus dat pak ik allemaal in 1 x beet. Ik kan dus straks overal lekker makkelijk bij.

Thanks !!

Re: TwijfelTurbo'tje ??

Geplaatst: zo mar 20, 2016 14:01
door pas
turboslangen en klemmen even nakijken, geeft ie zwarte rook bij por op t gaspedaal?

Re: TwijfelTurbo'tje ??

Geplaatst: zo mar 20, 2016 19:35
door GTA287PK
Nee. Motor klinkt gezond, " ruikt gezond" , geen zwarte rook..

Re: TwijfelTurbo'tje ??

Geplaatst: zo mar 20, 2016 19:55
door Niels
Een diesel die gezond ruikt... :jumping:

Sowieso die EGR dichtzetten! Kan bij dit bouwjaar zonder problemen!

Verder zou ik de luchtmassameter eens door (laten) meten en/of uitlezen, gaan regelmatig stuk ook. Ma probeer eerst die EGR maar. Als die open blijft staan doet ie ook weinig! Gewoon plaatje dr tussen en klaar! :thumbs:

Re: TwijfelTurbo'tje ??

Geplaatst: zo mar 20, 2016 21:42
door Tonio
Alles wat hierboven genoemd is. Behalve roetfilter, want dat zit er volgens mij niet in.

Maar nog wel als extra: de turbodruksensor.
Die is ook een verdenking waard als de storing soms wel / soms niet optreedt.
Heb je op het dashboard dan ook een melding Storing Managementsysteem?
Is de auto trouwens al uitgelezen? Mechanische schade aan de turbo zal daar niet mee te zien zijn maar electronische oorzaken (dat kunnen er diverse zijn) misschien wel.

Re: TwijfelTurbo'tje ??

Geplaatst: do mar 31, 2016 15:32
door AlfaTony
http://www.forum.alfaclub.nl/viewtopic. ... t=egr+klep" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: TwijfelTurbo'tje ??

Geplaatst: do mar 31, 2016 19:11
door Jens Hoorn
EGR afdoppen, Turbodruk sensor vervangen