Pagina 1 van 1
Veerpoot 33
Geplaatst: di dec 06, 2005 18:56
door MarcoSprint
Gisteren was ik bij mijn zwager in de garage waar hij werkt. Gelijk even de 33 op de brug gezet om de bodem te bekijken. Gelukkig zag alles er keurig uit. Alleen viel mij op dat mijn linker(bestuurderskant) veerpootschotel wel erg roestig is. Vorig jaar is mijn rechter veerpoot al compleet vervangen omdat daar de sschotel los geroest was van de poot, dus ik ben bang dat deze één dezer dagen ook aan de beurt komt. Klopt het dat je bij de veerpoten met 3 bouts bevestiging de comlete poot moet vervangen? Ik heb begrepen dat dit nogal een prijzig grapje is. Is er toevallig iemand die nog een goede rechter veerpoot heeft liggen? En waar zou ik het goedkoopste terrecht kunnen voor een nieuwe? Alvast bedankt!
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: di dec 06, 2005 19:12
door ToonQVp4
even langs Hein gaan.volgens mij zijn die schotels moeilijk verkrijgbaar,tenminste toen de van de imola vervangen zijn moesten we er een tijd op wachten.
Van de p4 laat ik ze binnenkort ook vervangen .ze zijn nog niet echt rot maar ik heb gezien wat er gebeurt(bij vaness d'r imola) als je er te lang mee wacht.
ze reed op de snelweg toen de veer poot door de schotel ging.
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: di dec 06, 2005 20:18
door MarcoSprint
Ja, ik zal eens informeren bij hem. Die andere veerpoot komt ook bij hem vandaan. Hij vertelde toen ook dat er inderdaad moeilijk aan te komen is. Maar als iemand anders er één heeft liggen hou ik mij aanbevolen. Alles verder goed met de P4, Toon? Groetjes!
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: di dec 06, 2005 20:45
door Co-Jack
Toevallig.....
Ik heb onlangs veerpootschotel rechtsvoor vervangen.
Dit schoteltje kostte me €33 bij de alfa dealer in roermond..
Heb inderdad eerst ook zitten twijfelen om er gewoonweg een andere veerpoot (incl) op te zetten...maarja dan rest de vraag of je wagen zich wel goed houdt en dus niet scheef gaat trekken en dat soort ongein.
vandaar dat ik gekozen heb voor een stukkie spikslinternieuw ijzer.
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: di dec 06, 2005 20:56
door MarcoSprint
Dat valt wel mee, maar ik heb begrepen dat bij de laatste 33-jes met 3 bouts veerpoten, de schotel niet los te vervangen is. Weet iemand of dit klopt?
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: di dec 06, 2005 21:33
door Ton
Dit klopt , kost je een schokbreker . De schotel zit hieraan vastgelast .
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: di dec 06, 2005 21:35
door Remco S
dit klopt, ik heb nog een set veerpotenstaan (alleen de schokkers, zonder veren)
mag je hebben voor weinag (gratis ophalen)
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: do dec 08, 2005 16:41
door bertonejaap
Je kunt de oude verrotte schotels er afslijpen. Dan passen de nieuwe schotels er perfect op. Mocht je toch een veerpoot willen vervangen dan moet je wel allebij vervangen anders krijg je problemen.
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: do dec 08, 2005 16:48
door MarcoSprint
Bedankt voor jullie reacties! Remco, zijn die veerpoten van jou in goede staat? Ik neem aan dat ik mijn oude veren kan overzetten op die veerpoten. Helaas woon je wel een stukkie weg, maar kan ik wel lekker een stukkie rijden in de 33

Stuur anders ff een PB-tje. Groetjes Marco
Re: RE: Veerpoot 33
Geplaatst: do dec 08, 2005 18:12
door _Pieter_
Mocht je toch een veerpoot willen vervangen dan moet je wel allebij vervangen anders krijg je problemen.
Wat voor soort problemen? De vorige eigenaar van mijn 33 (3 gaats) had er 1 gedaan, de andere moet nog maar die heb ik er los bij gekregen.
Wel was de auto bagger uitgelijnd, (typisch gevolg van een veerpoot vervangen) dus dat heb ik maar even laten doen tussentijds.
Waar ik vooral mee zit is de rijhoogte, volgens de vraagbaak heeft de 33 verschillende rijhoogtes gehad over de jaren/chassisnummers/modellen, tenminste als de tabel klopt. Voor is er standaard en -1cm, achter is er standaard, -1cm en -2cm.
Het komt er op neer dat ik goed moet checken dat de veerpoot die ik wil monteren onder een 16v of QV vandaan komt, met overeenkomstige -1cm veer.
Heeft iemand hier misschien ervaring mee? Hoe kan je checken dat je een correcte veerpoot (en veer) te pakken hebt?
Groeten,
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: vr dec 09, 2005 08:49
door Wilbert ARparts
Je kunt de oude verrotte schotels er afslijpen. Dan passen de nieuwe schotels er perfect op. Mocht je toch een veerpoot willen vervangen dan moet je wel allebij vervangen anders krijg je problemen.
En dan weer vastlassen? Lijkt me niet helemaal jofel. Bij de oude types (4 bouts) staat de veer met schotel stil als je stuurt, de veerpoot draait in de schotel (met die veelgenoemde lagers).
Bij de nieuwe types (3 bouts) draait de veer met schotel mee als je stuurt, de veerpoot is nu boven gelagerd.
Dus bij een 3 bouts de complete poot vervangen indien de schotel rot is.
@MarcoSprint. Ik heb nog een splinternieuwe linkerpoot voor je liggen. En anders zou ik even naar Remco S. scheuren als ik jou was.
RE: Veerpoot 33
Geplaatst: vr dec 09, 2005 13:53
door MarcoSprint
Bedankt Wilbert, ik ben al aan het mailen met Remco. Maar ik hou jou aanbod zeker in mijn achterhoofd. Groetjes!