Pagina 1 van 5

Project Giulietta 116

Geplaatst: vr apr 30, 2010 12:29
door Gtv4
Hallo,

Sinds deze week ben ik ook in het bezit van een Giulietta 1.8. Naast de Gtv 1e serie uit '80 (in restauratie) en de Alfetta 2.0 van '83 nu dus ook een Giulietta van '82.

Het verhaal in het kort, mijn Alfetta is niet de mooiste en eigenlijk qua koets "verprutst" Het doel van die auto was om naast de 156 SW als dagelijks vervoer te gebruiken.
De laatste 3 maanden stond er in Belgiƫ deze Giulietta te koop, meerdere malen voorbij gekomen in mijn zoek tochten maar nooit de moeite genomen te reageren. (met 4 auto's en 2 slopers was het druk genoeg in de tuin) :oops:
De 2 slopers zijn inmiddels opgeruimd dus ruimte voor een auto erbij. Dus toch eens een mailtje naar de verkoper gestuurd en na een positief mailtje terug besloten om te gaan kijken.
Ik zocht een auto die wat plaatwerk weinig (uitbesteed) werk behoeft, en deze Giulietta leek aan mijn eisen te voldoen. Dus gaan kijken en de koop was al snel gesloten. :D

Afbeelding

Het verhaal van deze Giulietta; Verkoper had deze al een aantal jaren in bezit maar eigenlijk niets tot weinig aan gedaan. Auto stond vanaf 1993 al stil en had 5 jaar geleden voor het laatst gelopen.
Volgens verkoper was het een 2e auto geweest van de vrouw, km stand staat op 38dkm! Belgiƫ is een diesel land dus als je op benzine rijdt dan rij je meestal echt weinig tot niets.
Dus de 38dkm zou best wel eens origineel kunnen zijn. Tot zo ver ik de techniek heb bekeken raak ik ook steeds meer overtuigd van deze km stand.
Auto is niet "versleuteld" en bijna geheel compleet en nergens gelast, interieur is vuil maar ook redelijk netjes en compleet.

Afgelopen maandag heb ik de auto laten bezorgen en ben begonnen met de motor "lopend" maken.
Na een half uur sleutels uitzoeken en smeren van de sloten had ik eindelijk de benzine dop los.
Accu erin en de CV en electrische ramen en spiegel werkt al.
Benzine erin en starten, niemand "thuis" geen plofje maar wel benzine in de carb's.
Dus geen vonk, even verder gekeken en zag dat de kabel van de ontsteking was gebroken. Snel even een verdeler met puntjes geplaatst en jawel er kwam muziek in de motor.
Motor loopt maar de carb's moeten natuurlijk nog uit elkaar en de originele ontsteking moet nog terug.
Even warm laten draaien en olie en filter vervangen, na een paar uur draaien ververs ik nog een keer om zo de motor te spoelen.
Op dit moment ben ik meer aan poetsen onder de kap, de auto heeft een aantal huisdieren gekend in de stalling. Van een aantal kabels mis ik een stukje, onder andere van de verlichting en koelvin die wss gebruikt zijn voor een nestje muizen. :shock:
Ook op de binnenschermen ligt een halve cm zand, stro en muizenkeutels.

Het resultaat na de stofzuiger en perslucht!
Afbeelding

En vervolgens na een poetsbeurt!
Afbeelding

En even aan de gang met het soldeerstation om de missende stukjes draadboom door te solderen.
Afbeelding

Tot nu toe nog niets schokkends tegengekomen, remmen zitten natuurlijk muur vast en worden gereviseerd en de jacht op kleine missende delen is begonnen.
In de toekomst wil ik een aantal delen laten spuiten en in ieder geval de 2 slechte punten van de paravan/raamhoeken lassen.
Afbeelding

De standaard 13 inch velgen worden vervangen door 15 inch Ronal turbo velgen en natuurlijk gaat ie een stukje lager aan de grond op koni rood.
De grootste tegenvaller was wel dat de tijd correcte radio begon te roken en stinken nadat in de zekeringen had vervangen. :evil: :D

En nog wat plaatjes;
Afbeelding

Afbeelding

Binnenkort meer.................

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: vr apr 30, 2010 20:41
door Gtv4
Toch wel lekker zo'n dagje extra vrij.

Na een paar uurtjes boenen met doek en poets had ik dit!
Afbeelding

Ook even met de staalborstel en een spons met water door het binnenscherm.
Beetje oppervlakkige roest, niets om mij zorgen om te maken!
Afbeelding

Afbeelding

Ook maar meteen de nieuwe Ronal velg gepast, dit gaat ie zeker weten worden. :razz:
Afbeelding

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: vr apr 30, 2010 20:44
door Alfagek
Wat een mooi ding! Veel plezier en suc6 ermee! :thumbs:

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: vr apr 30, 2010 21:58
door sprint88
Leuke wagen met straks nog leukere velgen :D

veel succes met de restauratie

grt rogeralfa :driving:

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: vr apr 30, 2010 23:48
door ronald
Leuk ding joh! Aparte kleur voor een tweede type, dat zie je niet vaak.

Ik heb dezelfde wagen maar dan een zilverkleurige. Ik heb alleen een plastic stuur en jij een houten exemplaar! :evil:

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: za mei 01, 2010 10:29
door Harry Tijssen
Mooie vondst, en weer een leuk project om te volgen.
Succes.

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: zo mei 02, 2010 16:39
door Gtv4
Vandaag weer wat kunnen doen. 8)

Remklauw gereviseerd, nieuwe leiding en slang.
Wiellager uitgespoeld en naaf een beetje opgeknapt.
Afbeelding

Het koelvloeistof tankje heeft 3 dagen met een reiniger staan weken, resultaat is voor 80% schoon.
Afbeelding

Eigenlijk ben ik al meer aan het doen als ik oorspronkelijk wilde met de auto.
Bedoeling was om deze technisch vlug in orde te hebben en dan gaan rijden.
Nu ik toch wel overtuigd ben van 38dkm originele km's en de auto nog steeds meer meevalt loont het ook meer de moeite om deze echt in ere te houden en er toch iets meer aandacht aan te besteden als enkel technisch in orde maken.

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: zo mei 02, 2010 18:00
door Alfissimo
succes met het project, hele mooie kleur en icm de ronals zal het heel mooi worden. 8)

Re: RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: zo mei 02, 2010 18:10
door Gtv4
succes met het project, hele mooie kleur en icm de ronals zal het heel mooi worden. 8)
Binnenkort zou je deze tegen kunnen komen in de buurt van Peer. :wink:

Re: RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: zo mei 02, 2010 18:32
door Gordon
Beetje oppervlakkige roest, niets om mij zorgen om te maken!
Bij gebrek aan onderlaag betekent oppervlakkige roest bij Alfa's uit deze periode doorgaans hetzelfde als doorgerot :twisted:

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: zo mei 02, 2010 18:53
door Gtv4
Tot nu toe 2 plekjes van amper 1 cm gevonden op dubbele plaat aansluitingen waarbij minimaal dikte afname is.

Alles heb ik nu uitgeborsteld en een goede basis gegeven, hoop dat het voldoende is de roest duivel voor te blijven.

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: zo mei 02, 2010 23:00
door Hans33sw
supervette mobiel! zo'n bella wil hans ook wel :wink:

Re: RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: zo mei 02, 2010 23:02
door Alfissimo
succes met het project, hele mooie kleur en icm de ronals zal het heel mooi worden. 8)
Binnenkort zou je deze tegen kunnen komen in de buurt van Peer. :wink:
Ben je van bij ons in de buurt dan? :D

Re: RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: ma mei 03, 2010 17:02
door Gtv4
succes met het project, hele mooie kleur en icm de ronals zal het heel mooi worden. 8)
Binnenkort zou je deze tegen kunnen komen in de buurt van Peer. :wink:
Ben je van bij ons in de buurt dan? :D
Kaulille :wink:

RE: Project Giulietta 116

Geplaatst: ma mei 03, 2010 17:05
door Alfissimo
Och? ik van Kleine-Brogel :-) dat is maar een boogscheut. Als je eens niet weet wat doen wil ik gerust eens komen kijken